12 простих способів поліпшити процес прийняття рішень | на bizidei.ru.  Бізнес ідеї - Ідеї, бізнес плани - малому бізнесу, скачати документи.Життя людей в більшості випадків складається з тих рішень, які вони приймають в результаті своєї діяльності. Правда, не завжди такі рішення можуть бути хорошими. Взагалі, людина здатна тверезо міркувати, однак робить це не завжди. А це інший раз штовхає його на небажані вчинки і порожні витрати грошей. Але тут необхідно сказати, що не у всіх випадках, виходить, приймати правильні рішення, щоб вони працювали на людину. Але навчитися приймати такі рішення цілком можливо. Для цього доведеться керуватися наступними правилами:

Пошук альтернативи. Тобто перед прийняттям рішення необхідно знайти альтернативні можливості, але ніяк не зациклюватися між давно відомими варіантами. Але іноді таке альтернативне рішення може бути і гірше звичних варіантів і, використовуючи його можна щось втратити. Але зате, щось і знайти.

Переосмислення питання. Воно полягає в тому, що якщо доведеться приймати життєво важливі рішення, то всі питання, що стосуються того, а чи треба це робити, варто задавати собі тільки з позитивної сторони, щоб відігнати від себе невпевненість і певні сумніви.

Збір фактів. Якщо людина зайнята, то його свідомість починає завантажуватися все сильніше і реагування найчастіше відбувається не на факти, а на емоції. Тим не менш, перш ніж приймати якесь рішення, доведеться гарненько вивчити все те, на що спрямовано прийняття такого рішення.

Необхідні розслаблення і відпочинок. Якщо людина перевтомився чи сильно втомився, то ні про яку працездатності його не може йти і мови. У цій ситуації прийняте рішення буде певною спробою зробити тільки здогад.

Подивитися на себе з боку. Звичайно, радити робити що-небудь іншим можна, але у схожій ситуації, що виникла саме з вами, самостійно прийняти рішення не так-то й просто. Взагалі, людина більш чесний і об'єктивний в тих ситуаціях, коли він знаходиться на певній відстані від неї. Якщо самому важко прийняти рішення в якийсь момент, то можна попросити порадити, як вчинити, в інших людей.

Контроль емоцій. Тут треба відзначити те, що коли людину переповнюють емоції, то правильне рішення він прийняти, навряд чи здатний.

Все треба робити в свій час. Звичайно, іноді ухвалення рішення не терпить зволікань. Але в більшості випадків, це треба робити в спокійній і розважливою обстановці. В іншому випадку можна наробити багато дурниць і помилок.

Аналіз повинен бути повним. Практика показує, що найкращі рішення знаходяться десь між інтуїтивним прийняттям і всебічним аналізом. Але і переусердіе в цій справі теж є перешкодою. Нескінченно думати про свої можливості та прийняті рішення, теж не слід.

Дотримання своєчасності. Прийняття рішення не варто затягувати до самого останнього моменту.

Пошук моделей прийняття рішення. Тобто якщо постійно приймати рішення з одного й того ж шаблону, то і результат буде приблизно схожим. Тут дуже важливо подумати над тим, а що в житті важливіше всього і яке рішення може суттєво змінити життя?

Алогічне мислення. Коли стане ясно, що відповідь очевидна, треба просто зупинитися і постаратися знайти інші варіанти.

Нехай життя йде так, як їй належить. Не завжди правильний вибір буває очевидним. У деяких випадках треба вибирати між меншим і більшим злом. Або просто ризикувати, приймаючи те чи інше рішення. І тут треба покладатися тільки на себе.

Джерело: www.bizidei.ru