На сьогоднішній день інтернет-телефонія займає досить серйозне місце на ринку комунікацій. Ця сучасна технологія надає можливість кожній людині не тільки виробляти переговори за низькою вартістю і з відмінною якістю зв'язку, але і відкриває при цьому доступ до різноманітних додаткових послуг, значно переважаючим можливості, які дають традиційні види зв'язку.

Інтернет-телефонія надає собою сучасну технологію, що використовує можливості, які на сьогоднішній день здатна надати Інтернет для здійснення передачі мовних сигналів. Простіше кажучи, голосова мова або слова, за допомогою яких ми звертаємося до співрозмовників, через спеціальні системи кодування перетворюються в пакети даних, після чого ці пакети відправляються через мережу Інтернет адресату з використанням протоколу TCP / IP, де вони відбувається їх розпакування і Декодування в звичайні голосові сигнали.

На сьогоднішній день Інтернет-телефонія отримує все більш широке поширення і популярність у всьому світі. Більше того, є прогнози, згідно яких інтернет-телефонія в найближчі десятиліття повністю витіснить традиційну телефонний зв'язок.

Така тенденція пояснюється тим, що для традиційних телефонних дзвінків потрібні наявність досить високого ступеня розвитку комунікаційних систем, а саме, телефонних станцій, телефонних ліній, кабелів, супутників зв'язку та ін У кінцевому підсумку це призводить до того, що міжнародні дзвінки є дуже дорогим задоволенням . У той же час інтернет-телефонія поряд з існуючими телефонними лініями використовує найбільш сучасні технології мережі Інтернет, що дає можливість передавати через одну і ту ж лінію, повною мірою використовуючи її ємність, пакети даних різних запитів. Іншими словами, одна телефонна лінія одночасно може застосовуватися одразу для декількох абонентів.

Завдяки тому, що передача більшої частини голосової мови абонентів проходить по інтернету, а не по телефонному кабелю вартість переговорів значно зменшується. При цьому оплата послуг здійснюється у відповідності з тарифами провайдера.

Існує два можливі варіанти функціонування бізнесу, заснованого на інтернет-телефонії:

– співпраця з вітчизняними посередниками-провайдерами;

– надання послуг через провайдерів першого рівня, наприклад, у Західній Європі або в США.

Суть бізнесу полягає в тому, щоб знайти прямий вихід на світових лідерів у сфері надання послуг Інтернет-телефонії, обходячи вітчизняних посередників-провайдерів, які самостійно встановлюють свою ціну і заробляють при цьому досить чималі гроші.

В незалежності від того, який варіант ведення бізнесу обраний слідувати потрібно таким планом:

– пройти процес реєстрації в системі провайдера;

– здійснити оплату пакету послуг з надання Інтернет-каналу;

– придбати у провайдера спеціальне програмне забезпечення, що дозволяє організувати багатоканальний телефонний сервер;

– Запропонувати свої послуги Інтернет-телефонії та проінформувати потенційних клієнтів про переваги і зручності здійснення переговорів, а також невисокій вартості дзвінків.

Більшість «монстрів» Інтернет-телефонії пропонує варіант роботи «під ключ». У такому випадку постачальник послуг повністю забезпечує усім необхідним обладнанням, системами підтримки, навчанням, програмним забезпеченням. Все, що залишається зробити – це забезпечити проведення рекламної компанії, маркетингу, продажів, оренди телефонних мереж та оплати трафіку.

Для того щоб організувати Інтернет-телефонію необхідно:

– придбати потужний комп'ютер з якісною звуковою платою;

– закупити телефонну гарнітуру;

– забезпечити доступ в мережу Інтернет;

– обзавестися спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє передавати голосову мова допомогою каналів Інтернет.

Для того щоб здійснювати платежі при підключенні до прямих провайдерам у Західній Європі і в США необхідно обзавестися платіжною карткою системи Visa або Mastercard. Альтернативним варіантом є платіжними картками є система банківських переказів.

Для надання послуг Інтернет-телефонії існує декілька рішень:

1. Комп'ютер-комп'ютер.

Цей варіант є найбільш економічним рішенням, оскільки в такому випадку оплачувати доведеться тільки час, яке було проведено в Інтернеті, іншими словами вартість витраченого трафіку. Але для здійснення переговорів, таким чином обидва співрозмовники повинні бути одночасно підключені до Інтернету і використовувати при цьому одну і ту ж службу Інтернет-телефонії.

2. Комп'ютер-телефон.

Цей різновид Інтернет-телефонії дозволяє здійснювати дзвінки зі свого комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет, на будь-який телефон. Вартість зв'язку "Комп'ютер-телефон" набагато менше, ніж звичайні традиційні види телефонного зв'язку.

Варто, однак, відзначити, що таке рішення дуже вимогливо до апаратних ресурсів, якими повинен володіти персональний комп'ютер, для нього необхідна потужна материнська плата, хороша звукова плата, продуктивний процесор. Найбільш якісного зв'язку при цьому можна добитися, використовуючи послуги провайдера першого рівня, який володіє прямими каналами, наприклад, на Західну Європу або на США.

3. Телефон-телефон.

Цей різновид Інтернет-телефонії не вимагає наявності ні комп'ютера, ні доступу в мережу Інтернет. Вся організація по відправці та прийому пакетів даних лежить на обладнанні провайдера. Обидва співрозмовника використовують тільки традиційний телефон. Але, незважаючи на зручність такого варіанту, він є найбільш дорогим, особливо, якщо використовується послуги вітчизняних провайдерів.

Таке рішення найбільше підходить для досить забезпечених людей або для тих, хто з якихось причин не може скористатися іншими менш дорогими варіантами Інтернет-телефонії.

Варто відзначити, що як і будь-який вид бізнесу, послуги інтернет – телефонії мають свої переваги і недоліки. Організація інтернет-телефонії не вимагає наявності великих капіталовкладень, гарантуючи при цьому отримання чималої прибутку. Це пов'язано з наявністю великого попиту на послугу при відносно невисокому рівні конкуренції. Однак з іншого боку, цей вид бізнесу потребує постійного вдосконалення та розвитку, відстеження новинок програмного забезпечення, вирішенні питань безпеки, оплати послуг і підвищення якості послуг.

Теги:

  • інтернет бізнес

Джерело: www.bizidei.ru