Кожен щасливий володар заміського будинку крім красивого будови бажає мати доглянутий ділянку не менш оригінального дизайну. Прийти до цієї мети допоможе ландшафтний дизайн, користується великим успіхом в останній час.

Популярність цього виду послуг забезпечує стійкий попит, а також актуальність бізнесу по створенню ландшафтного дизайну. Більш того, такий вид бізнесу є високорентабельним і не вимагає великих початкових вкладень.

Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день існує досить велика кількість фірм, що пропонують ландшафтний дизайн, знайти своє місце на ринку все ще можливо і не складе особливих труднощів. Адже вже зайняли міцні позиції в цьому сегменті компанії, як правило, орієнтуються на клієнтів з рівнем достатку вище середнього і встановлюють відносно високі ціни на надані послуги. У той час як, ландшафтний дизайн користується вкрай високим попитом саме серед осіб із середнім достатком. Тому, встановивши доступні ціни на свої послуги, нова компанія зможе без особливих зусиль придбати масу клієнтів і обійти конкурентів.

Перелік робіт по створенню ландшафтного дизайну може бути вельми різноманітним. Ландшафтні роботи включають посадку рослин, створення водойм, архітектуру огорож, прокладку доріжок, а також створення поливної системи та системи освітлення.

Перше, що потрібно для відкриття компанія по створенню ландшафтного дизайну – це кваліфікований, професійний дизайнер. Тут можливі два варіанти: найняти готового спеціаліста або пройти навчання. Адже для створення дійсно хорошого дизайну необхідно не тільки мати гарний смак, але і мати певні знання в галузях стилів дизайну, законів композиції, дендрології, технологій вирощування рослин, а також володіти навичками моделювання на комп'ютері.

Всі ці знання і навички можна отримати на навчальних курсах з ландшафтного дизайну. Вартість тримісячного навчання на таких курсах складе від 300 до 400 доларів. Варто відзначити, що крім теоретичних знань курси включають в себе і практичні заняття, на яких навчаються створюють проекти дизайну, розміщення малих архітектурних форм і рослин. В результаті після закінчення курсів випускник може самостійно скласти та реалізувати проект ландшафтного дизайну.

Крім навчання, необхідно придбати спеціальне програмне забезпечення для створення ландшафтних проектів та презентацій.

Слід зазначити, що навчання і придбання необхідних програм складають основну статтю витрат створення власного бізнесу з ландшафтного дизайну.

Основною складністю роботи в даній сфері бізнесу на початковому етапі є відсутність портфоліо, що демонструє потенційним клієнтам вже виконані роботи. Тому в разі, якщо вдаватися до допомоги досвідченого дизайнера немає можливості або бажання, а виконувати замовлення планується самостійно, має сенс заздалегідь трохи попрацювати і набратися досвіду в одній з вже функціонуючих фірм, що представляють послуги у сфері ландшафтного дизайну. Це дозволить у повній мірі, на практиці відчути всі нюанси і особливості професії, обзавестися портфоліо і не тільки скласти портрет потенційного замовника, але й залучити його як уже свого клієнта.

Оволодівши необхідним досвідом, можна сміливо приступати до пошуку клієнтів. На початковому етапі знадобиться проведення рекламної кампанії. Слід помістити інформацію про свою фірму і наданих нею послугах з ландшафтного дизайну в газетах, спеціалізованих виданнях, у мережі Інтернет. Високу ефективність забезпечить створення власного сайту, з розміщеним на ньому портфоліо. У наслідку, з появою і зростанням кількості позитивних відгуків та рекомендацій вже відбулися клієнтів обсяг та кількість реклами можна буде скоротити.

Ціни на послуги з ландшафтного дизайну економ-класу встановлюються на рівні близько 250 доларів, еліт-класу можуть досягати розмірів до 1,5 – 1,8 тис. доларів. Причому це тільки вартість проектної документації. Реалізація проекту та створення безпосередньо самого ландшафтного дизайну може коштувати і 1,5 тис. доларів за одну сотку. Варто відзначити, що наведені ціни є приблизними. Їх розмір залежить від багатьох факторів таких як особливості земельної ділянки, рельєф місцевості, а також обсяг робіт і бюджет, запланований клієнтом на здійснення ландшафтних робіт.

Тим не менш, встановлюючи ціни на свої послуги можна спиратися на наступні вартісні показники:

• Виїзд на об'єкт і попередня консультація – 26 доларів;
• Створення ескізів дизайну ділянки, площею 6 соток в двох варіантах – 160 доларів;
• Розробка проектної документації, що включає генеральний план ділянки, а також разбівочний та посадковий креслення, дендроплан – приблизно 35 доларів за одну сотку;

• Складання плану окремих елементів ландшафту (наприклад, квітника, альпійської гірки, водойми) і повна опрацювання асортименту рослин, що висаджуються з рекомендаціями по догляду за ними – від 4 доларів за один кв.м;
• Вартість кошторисної документації складає суму, рівну 10% вартості всіх робіт; • Авторський нагляд за реалізацією проекту становить 10% вартості робіт.

Таким чином, необхідні початкові вкладення грошових коштів у бізнес по створенню ландшафтного дизайну, що складаються здебільшого з вартості навчання і програмного забезпечення, можуть з легкістю окупитися всього за один успішно реалізований проект.

Теги:

  • сфера послуг

Джерело: www.bizidei.ru