За кордоном є ціле безліч компаній, що займаються орендою автомобілів, але в нашій країні такі фірми практично відсутні. Проте оренда хорошою іномарки коштує зовсім не дешево і може досягати сум у розмірі від 40 до 80 доларів, а прокат вітчизняного автомобіля обходиться приблизно в 20-30 доларів на добу. Бізнес на прокаті автомобілів – Вельми перспективне і прибуткове напрямок бізнесу.

Варто відзначити, що починати цей вид бізнесу має сенс тільки у разі можливості придбання відразу не менше 30 автомобілів. Тоді щомісячний прибуток складе порядку 10-15 тис. доларів. Допустимим мінімумом є десять машин, п'ять з яких вітчизняного виробництва та ще п'ять іномарок економ класу.

В середньому вартість прокату "жигулів" становить 700 рублів на добу, прокат іномарки економ класу обходиться клієнтам в 1300 рублів на добу, а авто середнього класу в 2100 рублів на добу.

Завантаження одного автомобіля в середньому складає три чверті. При цьому місячний оборот компанії, що має у своєму арсеналі 10 автомобілів, складає приблизно 335 тис. рублів, з них близько 260 тис. рублів йде на оплату податків, заробітної плати, обслуговування автопарку та інші витрати. Чистий прибуток компанії, що має у парку десять автомобілів, складає від 15 до 30 тис. рублів на місяць, що є зовсім невеликим показником. Саме з цієї причини з самого початку організації бізнесу слід орієнтуватися на придбання більшого числа машин. Такий підхід при практично таких же витратах дозволить збільшити дохід у три, а то й у чотири рази.

Компанію по прокату автомобілів можна відкрити самостійно або по франчайзингу. Самим важливим, ключовим моментом тут є рішення про те, які автомобілі будуть представлені в автопарку. Від вирішення цього питання залежить величина стартового капіталу і в результаті прибуток. Придбання автомобілів вітчизняного виробництва дозволяє істотно заощадити на початкових інвестиціях. Так, для формування парку іномарок знадобиться сума в 130 тис. доларів, у той час як парк з вітчизняних машин можна створити за суму в три, а то і в п'ять разів дешевше.

Для функціонування компанії з прокату автомобілів знадобиться офіс. Для розміщення офісу достатньою буде площа в 20-30 кв. м., розташована в бізнес-центрі або у вбудованому приміщенні, в безпосередній близькості з яким існує можливість взяти в оренду парковку з розрахунку від 8 до 10 кв. м на один автомобіль.

Крім того, знадобиться підшукати і найняти персонал. Для роботи компанії з прокату автомобілів необхідні: директор, заробітна плата якого складе близько 30 тис. рублів, бухгалтер – 28 тис. рублів, менеджер – 17 тис. рублів, спеціаліст служби безпеки – 24 тис. рублів, технічний працівник – 17 тис. рублів .

Фірмі, яка надає послуги з прокату автомобілів, знадобиться проведення рекламної компанії. Серед засобів реклами можна відзначити зовнішню рекламу, організацію розсилок, створення власного сайту, розміщення оголошень в друкованих та інтернет виданнях. Початкові витрати на рекламу складуть близько 3 тис. доларів.

Приблизний розмір грошових коштів, які необхідно витратити на відкриття компанії з прокату автомобілів складає близько 160 тис. доларів. Сюди входить реєстрація підприємства, оренда паркування, оренда офісу, придбання автомобілів. Місячний обіг при цьому досягає суми в 330 тис. рублів на місяць, а дохід – близько 70 тис. рублів на місяць.

Теги:

  • сфера послуг
  • транспорт

Джерело: www.bizidei.ru