Що вигідно вирощувати в теплиці | на bizidei.ru.  Бізнес ідеї - Ідеї, бізнес плани - малому бізнесу, скачати документи.Чи вигідно взагалі відкривати тепличний бізнес? Це питання хвилює велика кількість підприємців-початківців, які бажають зайнятися агробізнесом. Основною перепоною для створення підприємства з вирощування овочів є страх прогоріти і втратити вкладені гроші.

Овочі в теплицях дозрівають на багато швидше, що дає можливість збирати врожай 3 – 4 рази за рік у деяких регіонах. Природно такий бізнес не може бути збитковим, в будь-якому випадку ви зможете покрити свої витрати, а може навіть заробити пристойну суму грошей. Так що варто ризикнути.

Для того щоб витягти з тепличного бізнесу максимальні вигоди, потрібно користуватися деякими рекомендаціями.

Перше, що необхідно відзначити – тепличний бізнес буде вигідним тільки в тому випадку, якщо його відкрити в південних регіонах. Експерти давно підрахували, що прибутковіше возити овочі з півдня на північ, так як витрати на електроенергію і газ для опалення теплиць в північних регіонах значно більше, ніж на транспортування продукції.

Але необхідно розуміти, що перевозити продукцію вигідно лише тоді, коли ваш бізнес має налагоджену логістику, в іншому випадку ви можете втратити багато грошей.

Якщо ви вирішили відкрити свій тепличний бізнес, то щоб вийти на рівень беззбитковості, рентабельність теплиць повинна бути не менше 20%.

Друге питання при відкритті тепличного бізнесу це – що вигідно вирощувати в теплиці? Експерти стверджують, це квіти, потім – зелень і тільки в останню чергу – овочі.

Інвестиції в квітковий бізнес сьогодні більше в 5 разів, ніж вкладення у вирощування овочів. Модною тенденцією тепличної діяльності сьогодні є виробництво зелені – цибуля, петрушка, кріп, салат і ін Зелень дуже легко вирощувати, їй не потрібна велика кількість світла і тепла, до того ж вона росте практично скрізь, тому її не потрібно нікуди возити. Як показує практика, теплиця із зеленню обслуговує тільки найближчий населений пункт. Вирощування зелені рентабельніше, ніж овочів в 4 рази.

Але в будь-якому випадку, перш ніж вирішити, що вигідно вирощувати в теплиці того регіону, де розташований бізнес, варто здійснити маркетингове дослідження місцевого ринку – яка продукція користується попитом, що виробляють конкуренти в цій галузі.

Вибір культури для вирощування також залежить від місця і способу збуту готової продукції. Якщо ви збираєтеся реалізовувати свій товар оптом, то серед перекупників користується попитом «легка» продукція – томати. Продаж уроздріб найкраще здійснювати зеленими культурами (салат, кріп, петрушка), полуницею, редисом, а ранньою весною ще й розсадою різних культур. Якщо домовиться з власниками ресторанів, кафе про прямі поставки продукції, то можна зайнятися вирощуванням трудомістких рослин, які відповідно і дорожче, наприклад, цікорний салат. Також багато що залежить від віддаленості теплиць від ринку збуту – чим далі, тим більше «легку» продукцію доведеться вирощувати.

Ще однією важливою складовою тепличного бізнесу є теплиця. Від того, який вид теплиць ви виберете, будуть також залежати обсяги вашого врожаю, а відповідно і розмір прибутку.

Розрізняють два види теплиць – скляні і плівкові. Кожен має свої плюси і мінуси. Скляні теплиці, їх ще називають зимовими, мають більш складну конструкцію і відповідно більшу вартість. Головна перевага цих теплиць – висока міцність, довговічність, хороша светопропускная здатність. У скляних парниках можна здійснювати вирощування навіть взимку.

Перевагою поліетиленових теплиць є їх відносно невелика вартість. Саме з цієї причини починаючі підприємці вибирають даний вид теплиць. Але недоліком таких теплиць є низька светопропускная здатність, до того ж плівка – недостатньо міцний матеріал, який необхідно практично повністю міняти кожен сезон. Початок посадки рослин в такі теплиці починається значно пізніше, що впливає на термін дозрівання овочів.

Сьогодні знайдено нове оптимальне рішення – це теплиці з полікарбонату. Така конструкція не вимагає фундаменту і на багато довговічніше, ніж поліетиленова. Сьогодні такий вид теплиць широко використовується в тепличному бізнесі. Листи з полікарбонату, які використовуються для зведення конструкції парника, мають гарну прозорістю і світлорозсіюванням. У нинішній час вони просто незамінні для тепличних конструкцій, підвищують рівень освітленості в два рази в порівнянні з поліетиленовими парниками.

Технології вирощування.

Після вибору теплиці, вам необхідно визначиться з технологією вирощування культур. Сьогодні їх існує велика кількість. Бувають дешеві, дорогі, середньої вартості, але не забувайте, що від вибору тієї чи іншої технології також залежить успішність і ефективність вашого бізнесу.

Це основні аспекти, на які слід звернути увагу при відкритті тепличного бізнесу. Але, щоб детально все прорахувати і врахувати, слід скласти бізнес-план. Який відобразить фінансову сторону вашої справи, тобто всі витрати, доходи і умови здійснення діяльності.

Джерело: www.bizidei.ru