Тайменджмент в 15-ти кроках

1. Визначте конкретний період часу (рік, місяць, тиждень, день).

2. Складіть список справ, які необхідно за певний період виконати (орієнтуючись на головні життєві цілі): і домашні турботи, і робочі справи.

3. Відсортуйте за значимістю. Розставте пріоритети: ABCD. A – важливі та термінові; В – важливі і нетермінові; С – неважливі і термінові; D – неважливі і нетермінові.

4. Керуйтеся принципом Парето: всього лише 20% від усіх справ приносять 80% всього прибутку. Питання: Ви вже зрозуміли, на чому зосередити свої зусилля? (Для нетямущих: на 20% найбільш продуктивних дій)

5. Задайте критерії виконання завдань (за якими ознаками буде зрозуміло, що завдання виконане).

6. Задайте терміни виконання завдань.

7. Скажіть «ні!» Пожирачам часу. Відмовляйтеся від справ, які Вам намагаються нав'язати. Передавайте частину своїх завдань того, хто може їх виконати за Вас.

8. Не втрачайте свій час, на порожню балаканину. Не вплутуйтеся в суперечки, не переконувати нікого (переконання це особиста справа кожного). Не дивіться телевізор – там все одно нічого цікавого немає.

9. Наведіть порядок на своєму робочому місці. Викиньте всі старі журнали, які Ви вже ніколи не будете читати. Всі непотрібні візитки, листочки, блокноти, зламані ручки, загалом, все, що захаращує стіл.

10. Створіть систему в записах, розсортуйте всю інформацію в комп'ютері по файлах (папках). Бібліотеку – по розділах, документи – по папках.

11. Розбийте великі завдання на маленькі. Те ж саме стосується завдань неприємних, які відкладаються з дня на день. Маленькі кроки завжди простіше виконати.

12. Завжди залишайте запас часу на непередбачені обставини. Вільні проміжки можна заповнити нетривалими Нетермінові завдання.

13. Влаштовуйте собі регулярний відпочинок. Чергуйте розумову діяльність і фізичну.

14. Намагайтеся щодня бувати на свіжому повітрі. Стежте за своїм здоров'ям. Пам'ятайте: профілактика хвороби завжди приємніше, ніж її лікування 

15. І найголовніше – за безліччю справ не забувайте, що Ви – людина, і найважливіше, що може бути, це ЖИТТЯ. А вже, якою Ви її зробите, Сумна чи весела, щасливою чи не дуже, порожній чи наповненій сенсу і любові, залежить тільки від Вас самого.

Автор: Влада