Перш ніж, відповісти, в яких випадках не потрібен касовий апарат, розберемо основи. Касовий апарат – це електронна машина, яка видає касові чеки за допомогою пристрою друку на спеціальному папері. Потрібен такий апарат для оформлення угод купівлі – продажу, або товару, або послуг.

Головне для чого застосовують касовий апарат – це запис всіх операцій на підприємстві. Апарати діляться на дві категорії:

-фіскальні апарати, містять пам'ять, в якій зберігається історія всіх операцій.

– не фіскальні апарати

У сучасному підприємництві, частіше використовуються фіскальні касові – апарати. Як ними користуватися роз'яснюють при вступі на роботу. Буває, необхідно ввести суму і самому роздрукувати чек. Інший варіант, при введенні цифри машина сама автономно видає вам чек. Касові апарати застосовують у таких сферах діяльності, як торгівля; сфера послуг; готельний та ресторанний бізнес.

Тепер можна зрозуміти, в яких випадках не потрібен касовий апарат. Він потрібен у всіх випадках передачі грошових коштів, за винятком, продажу в роздріб товару, наприклад на ринку. Тобто одноразова продаж того чи іншого матеріалу.

Буває у підприємця, виникає, питання чи потрібен апарат, якщо фізична особа передає йому гроші, а підприємство в свою чергу вкладає їх у будівництво будинку. У цьому випадку чек потрібен обов'язково, але не за продаж або купівлю, а за надання послуги. Для полегшення ведення бізнесу можна працювати без касового – апарату, але при цьому необхідно вести бухгалтерію і видавати бланки суворої звітності.

У таких бланках повинні бути реквізити підприємства, посилання на додаткові документи, що підтверджують цю угоду. До таких документів можна віднести: документ, затверджений банком або податковою інспекцією. У таких документах обов'язково повинні стояти дата здійснення доплати, серія документа, підписи з прізвищами обох сторін. Такими документами, які замінюють касовий чек, можуть бути проїзні квитки в транспорті. Найчастіше для розрахунку витрат на відрядження.

У деяких салонах краси замість роздрукованого касового чека видають, документ, написаний від руки. У ньому обов'язково вказується сума, особа, яка надала послугу і печатку підприємства.

Важливо, щоб сторони розуміли, для чого потрібні ці документи, тоді вони будуть більш ретельно їх перевіряти.

Джерело: bizexperts.ru