Багато років російські банки, щоб ще раз застрахувати себе від ризику неповернення кредиту, вимагали клієнта надати поручителя. У багатьох випадках, особливо, коли мова йшла про чималі суми, це давало позитивний результат. Але зараз ситуація вкрай змінилася, і не на користь банків. Адже багато поручителі сьогодні знаходять різні способи, щоб ухилитися від погашення боргу.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, було розроблено проект постанови пленуму вищого арбітражного суду про врегулювання суперечок, які безпосередньо пов'язані з поручительством. Судді планують затвердити його 12 липня. Банки чекають цієї події з нетерпінням. Адже, після затвердження проекту в арбітражних судах з'явиться новий документ, згідно з яким, вони будуть діяти, навіть при розгляді спорів за раніше отримані кредитах. Мета прийняття постанови полягає в тому, щоб захистити кредитора від звільнення від відповідальності поручителя. У постанові було зазначено 57 ситуацій, в яких були вказані схеми, які поручителі використовують для того, щоб піти від відповідальності.

Останні роз'яснення за поруками вищий арбітражний суд видав ще в 1998 році. Тепер за ці роки накопичилося занадто багато лазівок, якими поручителі користуються, йдучи у багатьох випадках від відповідальності. Прийняття цієї постанови чекають всі кредитні організації. Тепер склалася ситуація, що навіть надання поручителя не може ніяк гарантувати вам повне повернення виданих коштів. При підвищенні рівня інфляції, для кредитних установ ситуація вкрай напружена. Адже надавати кредити – це їх бізнес, який невідомо як може обернутися. А на кого сподіватися?

На замітку: якщо вам знадобився гарний адвокат по цивільних справах, зверніться до Гейко Павлу Петровичу. Він допоможе вам вирішити всі проблеми, не сумнівайтеся.

Джерело: bizcentr.com